Maxmur kampına yönelik yapılan alçakça saldırıyı lanetliyoruz

188

6 Aralık Çarşamba akşamı Şehit Rüstem Cudi (Maxmur) Mülteci Kampı’na yönelik yapılan alçakça saldırı sonucu 3 kişi yaralanmış ve 5 kişi şehit düşmüştür. Saldırıda özellikle Maxmur Öz Savunma Güçleri hedef alınmıştır.

Maxmur Öz Savunma Güçleri bilindiği gibi DAİŞ’in Musul’a saldırılar yaptığında Maxmur halkının güvenliğini sağlamak için kurulmuş, saldırı esnasında öz savunma ile Maxmur’a yönelik saldırıları durdurmuştur.

DAİŞ barbarlarına karşı kahramanca savaşan savunma güçlerine yönelik bu saldırı AKP-MHP ittifakı ve diktatör emriyle gerçekleştirilmiştir. Uluslararası kamuoyu önünde gerçekleştirilen bu alçak saldırı karşısında başta Irak yönetimi olmak üzere uluslararası güçlerin sorumluklarini yerine getirmelidir.

Uluslararası kanunlara göre suç teşkile eden mültecilere yapılan bu saldırı insanlık suçudur. Bu alçak saldırı karşısında BM ve diğer uluslararası güçlerin net bir tavır almaları ve saldırıyı kınamalarını bekliyoruz.

Türk devletinin işgalci saldırılarını Kürt halkının kararlı duruşu boşa çıkaracaktır. Direniş büyüterek saldırgan AKP-MHP faşizmin sonuda DAİŞ barbarlarının sonu gibi olacaktır.

KCDK-E olarak bu alçak saldırıyı kınıyor, dünya halklarını bu barbar çetelerin saldırıları karşısında Kürt halkının yanında omuz omuza olmaya ve dayanışmaya çağırıyoruz. Maxmur halkının acılarını paylaşıyor, yaralılara acil şifa ve şehitlerin ailelerine başsağlığı diliyoruz.

KCDK-E Eş Başkanlık Divanı

7 Aralık 2017 / Belçika