14 Temmuz ruhu ile MAZLUM DOGAN FESTİVALİNE katılalım

922
ANF Images

AZAD BİKE şiarı ile 20. Mazlum Doğan Gençlik Festivali önemli bir süreçte yapılmaktadır.

12 Eylül faşist darbesiyle Kürt özgürlük hareketini tasfiye etme ve boyun eğdirmek için bütün insanlık dışı yöntemleri uygulayarak bütün ülkeyi teslim aldığını sandığı dönemde Amed zindanında Mazlum Doğan’ın “Berxudan Jiyane” çıkışı direnişi ateşlemiştir.

14 Temmuz direnişiyle cuntacı generallerin yaratmak istediği korku imparatorluğu yerle bir edilmiş ve direniş büyütülmüştür. Bu direniş bugün milyonlara varmış ve Kürt halkının özgürlük yürüyüşü insanlığa öncülük eden bir noktaya gelmiştir.

Türk Egemenlik sistemin temsilcisi AKP-MHP faşizmi başta Kürdistan olmak üzere tüm Türkiye’de ve Ortadoğu’da barbar yöntemlerle özgürlük yürüyüşünü engellemek istemekte ve Ortadoğu’yu kendi DAIS zihniyetiyle tekçi, ırkçı saltanatını yayma hayali içindedir.

Sur’da, Cizre’de 14 Temmuz direniş ruhu ile direnen Mehmet Tunç, Asya Yükseller günümüzün direnişine öncülük ederek Türk egemenlikçi sistemini yenilgiye uğrattı. Erdoğan ve güdümündeki çeteler şimdide Efrin’e saldırarak Kürt düşmanı politikalarını hayata geçirmek istemektedir. Kürt halkı özgür, eşit, tüm kimlik ve inançların ortak yaşamını direniş ile güçlendirecektir.

Türk sömürgeciliğinin yayılmacı politika ve saldırıların katmerleşerek devam ettiği böylesi bir süreçte Ciwanen Azad’ın düzenlediği tüm Avrupa katılımı ile gerçekleşecek merkezi 20 . Mazlum Doğan Festivali ayrı bir öneme sahip olmaktadır. Festivale yapılacak katılım ve coşku Kürt Halk Önderi Öcalan’ın özgürlüğünü, halkımızın kazanımlarını ve Efrin’i sahiplenmenin de önemli bir günü olacaktır.

KCDK-E olarak başta  Avrupa’da yaşayan tüm gençlere ve halkımıza çağrımız 14 temmuz ruhu ile 15 Temmuz da  Belçika’nın Liège şehrinde Ciwanen Azad’ın düzenlediği 20. Mazlum Doğan Festivali’ne katılmalarıdır.

Nasıl ki 14 Temmuz direnişiyle 12 eylül faşist cuntası yenilgiye uğratılarak direnişle halkımızın özgürlük yürüyüşü insanlığa öncülük edecek düzeye ulaştıysa, Reber Apo’nun özgürlüğü ve halkımızın mücadelesinin yarattığı değerleri daha da geliştirmek için 15 temmuzda yapılacak Mazlum Doğan Festivali’ni serhildan alanına çevirelim.

Tüm bileşenlerimize ve meclislerimize çağrımız seferberlik ruhu ile herkesi Mazlum Doğan Festivali’ne katmaları ve sahiplenmeye davet ediyoruz.

KCDK-E / Avrupa Demokratik Kürdistanlılar Toplum Kongresi

13 Temmuz / Belçika