13 Ağustos’taki mitinglere güçlü katılalım

675

Almanya’nın birçok kentinde, İsviçre, Fransa, İsveç, Yunanistan, Avusturya, Belçika ve Hollanda’da yapılacak kitlesel yürüyüş ve mitinglere güçlü katılalım.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerindeki tecridi protesto etmek ve özgürlüğünü talep etmek amacıyla 13 Ağustos’ta Almanya’nın birçok kentinde, İsviçre, Fransa, İsveç, Yunanistan, Avusturya, Belçika ve Hollanda’da yapılacak kitlesel yürüyüş ve mitinglere katılalım.

Yazılı bir açıklama yapan KCDK-E Başkanlık Divanı, 17 yıldır İmralı tecrit sisteminde rehin tutulan, 24 Temmuz 2011 tarihinden itibaren avukatlarıyla görüşmesi engellenen ve 5 Nisan 2015’ten bu yana da aile ve heyet görüşmeleri de engellenen Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’dan haber alınamadığı gibi, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra da can güvenliği konusunda ciddi endişe ve kaygı içinde olunduğu hatırlatıldı.

Öcalan için Kürt halkı ve dostları için kırmızıçizgi belirlemesinin boşuna kullanılan bir belirleme olmadığına da dikkat çeken KCDK-E, yine Kürt Özgürlük Hareketi’nin “Önderliğimize yaklaşım, yaşam, savaş ve barış gerekçemizdir, özgürlük hareketimize, halkımıza yaklaşımdır. Dolayısıyla Önderliğimize gelişebilecek her türlü kötü yönelim cevapsız kalmayarak, en ağır şekilde karşılığını bulacaktır” değerlendirmesine dikkat çeken KCDK-E şunları belirtti: “Önder Apo’dan haber almak, can güvenliği konusunda bilgi edinmek, uygulanan katı tecridin bir an önce ortadan kaldırmak bizim esas görevimizdir. Sadece bu da değil İmralı sistemini kırmak, Önder Apo’ya uzatılan eli kırmak ve bu temelde onun özgürlüğünü gerçekleştirmek yapacağımız tek görev ve önümüze koyacağımızı tek planlama olacaktır.”

Ortadoğu halklarının lideri olan Öcalan’a yapılan bu insanlık dışı muamelenin yaşanan tecridin, uygulamaların asla kabul edilmeyecektir. Öcalan’ın can güvenliği konusundan haberdar olunmamasının, Kürt halkının hala yalanlarla kandırılmaya çalışılmasının asla kabul edilmez.

Gelinen aşamada ailesi, avukat ve heyetle görüştürülmesinden başka hiçbir yol yoktur. Barıştan, özgürlükten, demokrasi ve insanlıktan yana olan her kese, Öcalan’a sahip çıkmalıdir.

Genç kadınlar, genler ve Kürt halkını, tüm sosyalist, devrimci halkları ve demokrasi güçlerini serhildan ruhu ile meydanlarda büyük bir eylem gücü olmalıdır.

13 Ağustos’ta Almanya’nın birçok kentinde, İsviçre, Fransa, İsveç, Yunanistan, Avusturya, Belçika ve Hollanda’da yapılacak kitlesel yürüyüş ve mitinglere, eylemlere kesin ve sınırsız bir biçimde “Demokratik özerkliği inşa edelim, Başkan Apo ve Kürdistan halkının özgürlüğünü kesinleştirelim” şiarıyla katılmaya çağırıyoruz.