12-14 Aralık Tarihlerinde Strasburg Eylemine Güneşimizi Karartamazsınız Ruhi ile katılalım!

620

48 gündür devam eden Strasburg oturma eylemine Avrupa ve dünyanın tüm ülkelerinden ve şehirlerinden Kürdistanlılar ve dostları kararlılıkla sahip çıkarak katılım sağlamaya devam ediyorlar. Soğuk hava şartlarına rağmen Kürdistanlılar ve dostları eylemi azimle sürdürüyorlar. Gün içerisinde düzenlenen etkinlikler, toplantılar, çekilen halaylar ve şarkılar sonuç alıncaya kadar oturma eylemin süreceğinin kararlılığıdır.

12 Aralıkta başlayıp 14 Aralık’a kadar Strasburg’da yapılacak Avrupa Parlamentosu toplantılarını etkileyip sonuç almak için seferberlik ruhu ile Strasburg oturma eylemini sahiplenelim.

Başta halkımızın ve dostlarımızın sahiplenmesi, çeşitli ülkelerden dostların ve Avrupa Parlamentosunda yer alan parlamenterlerin ziyaretinin gerçekleştiği oturma eylemi çok geniş bir kamuoyu yaratmıştır. Avrupa Konseyi ve ona bağlı hareket eden CPT bu kararlı eylem karşısında suskun tutumunu sürdürmesine rağmen, büyüyen kamuoyu tepkisi sebebiyle sıkışmıştır.

48 günlük eylemin yarattığı bu kamuoyunu sonuca ulaştırmak için Avrupa Parlamentosunun 12-14 Aralık tarihleri arasında gerçekleştireceği toplantı süresince oturma eylemini yoğun diplomatik görüşmeler ve kitlesel katılımlarla taleplerimizi kabul ettirmek istiyoruz.

CPT’yi harekete geçirmek için 12-14 Aralık tarihleri arasında yapacağımız görüşmeler ve kitlesel mitinglerle için Kürdistanlı, Türkiyeli, Asuri-Süryani, Laz, Ezidi, Alevi, Müslüman kurumların temsilcileri ile aydın akademisyen, yazar, sanatçı, gazetecileri ve Avrupalı dostlarımızda Strasburg oturma eylemine katılacaklardır.

Özelikle 12 ve 14 Aralık günleri saat 11.00’de gerçekleştirilecek mitinglere geniş kitle katılımı sağlamalıyız. İşimizi, gücümüzü bir yana bırakarak katılımı büyüterek hareket etmeliyiz. Çalışanlar işe gitmeyerek, işverenler işyerlerini kapatarak, okula gidenler izin alarak akın akın Strasburg’a akmalıyız. Avrupalı dostlarımızın katılacağı miting ve oturma eyleminde Kürdistanlı kurumlar, Türkiyeli devrimci, demokrat ve aydınların da katılacağı eyleme seferberlik ruhu ile katılarak Strasburg’da Başkan Apo’yu kitlesel olarak sahiplenelim.

KCDK-E olarak 12 ve 14 Aralık günleri saat 11.00’de CPT önünde gerçekleşecek mitinglere yurtsever, demokrat, devrimci, aydın ve muhalif herkesi tüm gücümüzle katılmaya ve eylemi büyütmeye çağırıyoruz!

KCDK-E Eş Başkanlık Divanı

10 Aralık 2017 / Belçika