1 KASIM DÜNYA KOBANÊ GÜNÜ KUTLU OLSUN

763

1 Kasım Dünya Kobanê Günü olarak ilan edildi. Kobanê’deki o tarihi direniş barbar DAİŞ çetelerinin katliamlarını 1 Kasım 2014 tarihinde durdurarak uluslararası düzeyde Kobanê’yi barbarlığa karşı kazanılan zaferin özgürlük bayrağı yaptı. 1 Kasımın Dünya Kobanê Günü olarak ilan edilmesi, Kobanê’deki halkımız ve direnişçiler için çok büyük bir moral kaynağı oldu. Öyle ki Kobanê direnişinin zaferi sonraki tüm kazanımların ve hamlelerin başarı kaynağı oldu.

Çok zor koşul ve imkansızlıklar içinde kahramanca savaşan irade, cesaret ve kararlılık kendini tüm dünyanın gündemine koyarak halkların sempatisini kazandı. Kahraman şehitler büyük direnişleri sayesinde insanlık için bedel ödeyerek Ortadoğu’yu barbarlardan kurtarmanın ilk şerefli adımını attı. İşte 1 Kasım Dünya Kobanê Günü bu büyük emeğin ve bu uğurda şehit düşenlerin onurlu günüdür ve tüm insanlığa armağan edilmiştir. Kobanê direnişi, DAİŞ vahşetine karşı insanlığın özgürlük ve demokrasi bayrağı olmuştur.

1 Kasım Dünya Kobanê Günü vesilesiyle, Kobanê halkımızı kutluyor ve bu mücadele için bedel ödeyen tüm şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. 1 Kasım Dünya Kobanê Günü Kürdistan halkına ve insanlığa kutlu olsun diyoruz.

Halklar arası enternasyonalist mücadelenin önemli bir adımı olan Kobanê başta Kürt halkı olmak üzere tüm dünya halklarının sahip çıkması gereken büyük bir değerdir. Kürt halkı Kobanê direnişi sayesinde verdiği haklı özgürlük mücadelesini dünya kamuoyuna tanıtma şansını bulmuş ve kendisini kabul ettirmiştir. Görkemli kadın direnişi sayesinde insanlık tarihine geçmiştir. Kobanê direnişi, Ortadoğu’nun başına bela edilmiş, barbar DAİŞ çetelerinin bitiş sürecinin başlangıç adımı olmuştur. Bu görkemli direniş Reqa zaferi ile taçlandırılarak devam etmektedir.

Kobanê özgürlük ve direniş ruhu Ortadoğu halklarının umudu olarak doğarak tüm halkları kalbinde birleştirerek büyümektedir. Kobanê halkların zaferi, TC ve bölge gericiliklerin büyük kaybı olmuştur.

KCDK-E olarak Kobanê`de insanlık adına İŞİD çetelerine karşı yürütülen bu mücadelenin tüm dünyada insanlık adına bir mücadele olduğunu anlatmak ve dünya insanlığını 1 Kasım 2014 yılında Kobanê yi sahiplenmeye çağırıyoruz.