1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla gerçekleşecek yürüyüşlerde direnişi yükseltelim

125

Kayyum darbesiyle belediyeleri gaspeden soykırımcı AKP-MHP devleti halkımızın iradesini temsil eden seçilmişlerin yetkilerini zorbalıkla ellerinden almak istemektedir.

AKP-MHP faşizmi halkımızın ve demokrasi güçlerinin ortak mücadelesi karşısında zorlanmakta ve oluşturdukları faşist blok çatırdamamaktadır. Çılgınlığı, saldırganlığı zayıflığında ve kaybetmeye başladığındadır. Kürt ve demokrasi düşmanı politikalara sarılarak saldırı ve savaşı yükselterek zayıflığının üzerini örtmeye çalışmasındadır.

Kürt halkının bir bütün olarak soykırımını hedefleyen bu saldırı dalgası karşısında halkımızın ve demokrasi güçlerin kararlı duruşu şimdiden AKP-MHP sistemini çıkmaza sokmuştur. Güney Kürdistan ve bir bütün olarak Kürdistanı işgal etme emelleriyle saldıran Türk devleti, içine girdiği çıkmaz karşısında her yola başvurmaktadır.

Avrupa, Kanada, Avusturalya, Japonya’da kısaca tüm dünyada yaşayan halkımız, dostlarımız ve demokrasi güçlerinin bu kararlı direniş içinde yerini alarak saray darbesine karşı mücadelesini sürdürmektedir.

Bu vesileyle 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde gerçekleşecek olan mitinglerde kayyum darbesine karşı hâkli taleplerimizi haykırmak için sokaklara çıkıyoruz.

KCDK-E olarak halkımızı bulunduğu her yerde coşkuyla alanlara çıkmaya, devrimci, demokrat, aydın, muhalif, kadın, yaşlı, genç herkesi kitlesel katılmaya çağırıyoruz.

Demokrasi mücadelesi veren onurlu bir barış isteyen herkesi alanlarda buluşmaya davet ediyoruz.

Onurumuza ve irademize sahip çıkalım, mücadele alanların akalım.

KCDK-E Eşbaşkanlık Divanı
30 Ağustos 2019